Bouwbedrijf De Nijs ontwikkelt en bouwt in Boeierstraat en omgeving
In de Boeier- Pluut- en Schokkerstraat in Purmerend slopen we 60 eengezinswoningen. In het deel aan de kant van Triton bouwt Intermaris 171 sociale en middenhuurwoningen. Samen met de Zorgcirkel onderzoeken we of er een sociale woonomgeving gestart kan worden waar bewoners naar elkaar omzien, elkaar ontmoeten en samen activiteiten organiseren. Daarnaast onderzoeken we of er op de begane grond maatschappelijke voorzieningen kunnen komen met bijvoorbeeld een huisartsenpraktijk.
Intermaris selecteert bouwbedrijf De Nijs voor bouw sociale en middenhuurwoningen
Intermaris gaat samen met bouwbedrijf M.J. de Nijs en Zonen B.V. uit Warmenhuizen aan de slag in het deel aan de kant van Triton. Samen met De Nijs vormt Intermaris een bouwteam. Het bouwteam werkt de schetsen van het plan verder uit tot een voorlopig ontwerp van de gebouwen. We verwachten deze voor de zomervakantie te kunnen laten zien.
Energiezuinig, duurzaam en toekomstbestendig
Het bouwteam wil duurzame en toekomstbestendige gebouwen maken. Daarom kiezen we voor houtbouw. Dat betekent dat we de vloeren en wanden van hout maken in plaats van beton. Daarnaast hebben we veel aandacht voor energiezuinige oplossingen. En we gebruiken duurzame materialen en groen in het ontwerp.
Projectontwikkelaar gezocht voor de realisatie van 109 vrijesectorwoningen
Voor het andere deel zoekt de gemeente een partij die een bouwplan ontwikkelt voor vrijesectorwoningen. Het gaat om 90 appartementen aan de kant van de Boeierflat. En om 19 eengezinswoningen die achter de woningen aan de Henri Dunantstraat komen.
Sloop start in het najaar
De sociale huurwoningen en de garageboxen aan de Boeier-, Pluut- en Schokkerstraat komen eind oktober leeg. Daarna sluiten we de woningen af van de nutsvoorzieningen en starten we met de asbestsanering. Vervolgens slopen we de woningen en garages.